Saça Parlaklık Nasıl Verilir?

Donuk ve cansız saçlar tüm dış görünüşünüzü etkileyebilir. Saçların doğal parlaklığı genellikle, tükettiğimiz besinlerle aldığımız vitamin ve minerallere bağlıdır. Ancak düzenli olarak kullanılan ilaçların yan etkileri, ısıyla çalışan saç şekillendirici cihazların sık kullanımı, saç şekillendirici ürünler ve saç boyası da saçları yıpratarak parlaklığını azaltabilir. Saça kalıcı parlaklık vermek için öncelikle bu faktörlerin ortadan kaldırılması gerekir. Kısa sürede parlaklık vermek içinse aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Öncelikle saçınızı şampuanlayın ve hacim verici bakım kremlerinden birini kullanın. Saçlarınızı şampuan ve kremden arındırdıktan sonra 1 litre suya eklediğiniz çeyrek bardak elma sirkesiyle durulayın. Ölçüyü saçlarınızın uzunluğuna göre kendiniz belirleyebilirsiniz. Elma sirkesini durularken parlaklığı arttırmak için soğuk su kullanmanız tavsiye edilir.

Saçlara biraz daha hacim vermek için saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Saç kurutma makinesini tek bir yönde hareket ettirerek saçların kabarmasını engelleyebilirsiniz.


Sıra saçları fırçalamaya geldi. Plastik kıllı fırçalar doğal yağı alır ve saçları kabartır. Bunun yerinde doğal kıllarla üretilmiş saç fırçası kullanmalısınız. Bu tip doğal fırçalar saç derisinden gelen yağı saç tellerine dağıtarak doğal bir parlaklık kazanmasına yardımcı olur.

Bugün için ekstra parlaklığa ihtiyacınız varsa kuru saçlarda kullanılan ve saça parlaklık veren kozmetik kremlerden kullanabilirsiniz.

Saça Parlaklık Vermek İçin Bakım Yaparken

Saçı durulamak için kullandığınız elma sirkeli suyun kokusu çıkmadıysa endişelenmeyin çünkü saçlar kurudukça koku dağılacaktır.

Saçın donuk görünmemesi için saç kurutma makinesini soğuğa ayarlayın.

Uzun süreli, kalıcı bir parlaklık için kuaförünüzde buna yönelik olarak bakım yaptırabilirsiniz.

Saçların kırılmaması ve zarar görmemesi için ıslakken fırçalamayın. Islakken geniş dişli tarak kullanın.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın