Saçların Elektriklenmemesi İçin

Saçlar genellikle soğuk kış aylarında, nemin az olduğu çok kuru havalarda elektriklenir. Saçların elektriklenmesi evden çıkarken verdiğiniz şekilden tamamen farklı bir modelle baş başa kalmanıza yol açabileceği için saçların elektriklenmemesi için bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Saçlardaki statik elektrikten tamamen kurtulmak mümkün değil ancak en azından elektriklenmeyi azaltan bazı taktikler mevcut.

Evden çıkmadan önce köpük, jöle gibi saç şekillendirici ürünler kullanabilirsiniz. Duşta kullandığınız nemlendirici saç bakım kremleri de saç tellerine tutunarak ağırlık yapar ve elektriklenme sırasında oluşan kabarmayı azaltabilir. Saçlarınızı taramadan önce fırçanıza saç spreyi sıkabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınızın verdiğiniz şekli daha uzun süre koruması mümkün olabilir.


Garip gelebilir ancak metal elbise askısını hafifçe saçınıza sürmek elektriği almanıza yardımcı olabilir. Metal askıyı uçlardan köklere doğru saçınızda gezdirin.

Saçların elektriklenmesine neden olan bir diğer nokta ise kullandığınız saç fırçalarıdır. Sentetik fırçalar saçlarda statik elektriğe neden olur ve bu olumsuz hava koşullarıyla birleşince sağa sola uçuşan saç tellerine yol açabilir. Sentetik fırçalar yerine ahşap gövdeli ve doğal kullardan oluşan fırçalar kullanmanız elektriklenmeyi azaltacaktır.

,

Saçların Elektriklenmemesi İçin İçin 2 Yorum Yapılmış

  1. Asu 14 Şubat 2014 #

    Ben saçlarıma renk koydurdum ve o günden sonra fazla bir elektriklenme oldu. Eskiden hiç böyle değildi, bu kadar değildi. Şapkamı bile yavaş bir şekilde çıkarıyorum çünkü hemen saçlarım havada uçuşuyor.

  2. suna 04 Ocak 2015 #

    Saç elektriklenmesi konusunda verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın