Saçların Rengini Koyulaştırmak

Her ne kadar saçların rengini doğal yollarla açmak daha popüler bir uygulama olsa da bazı durumlarda saçlarınız arzu ettiğiniz tondan bir kaç ton açık olabilir. Böyle durumlarda saçı boyatmak yerine doğal yöntemlere başvurabilirsiniz. Adaçayı, doğal olarak saçların rengini koyulaştırmak için en sık kullanılan bitkidir.

Adaçayıyla Saçları Koyulaştırmak

Adaçayı dünyanın pek çok bölgesinde saçların rengini koyulaştırmak hatta beyazların görünümü azaltmak için kullanılmaktadır. Normal çayı hazırlarken kullandığınızdan biraz daha fazla adaçayını kaynar suya atın ve 10-15 dakika demleyin. Su soğuduktan sonra saçlarınızı bu suyla durulayıp kurumasını bekleyin. Saçlarınızda istediğiniz tona ulaşıncaya kadar, 6 hafta boyunca, haftada 3-4 kez uygulayabilirsiniz. Bu süreden sonra saçın rengini koruması için haftada 1 kez adaçayıyla saçlarınızı durulamanız yeterli olacaktır.


Soya ve Sirkeyle Saç Koyulaştırmak

Bu yöntemin kokusunun pek hoş olduğu söylenemez ama saçları koyulaştırmak için etkilidir. Yarım bardak soya sosuna yarım bardak elma sirkesi ekleyin ve saçlarınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra duştan çıkmadan saçlarınıza sürün ve doğal kurumaya bırakın. İlk başlarda koku daha keskindir ancak kurumaya başladıkça kokusu da hafifler.

,

Saçların Rengini Koyulaştırmak İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. Ellie 29 Temmuz 2013 #

    Peki adaçayı yerine normal çay ile saç koyulaştırılabilir mi? Hani mesela çayı koyu yaptığımızda,daha sonra soğumasını beklediğimiz ve saçımıza sürdüğümüzde?

Bir cevap yazın