Saçların Uzaması İçin Maske

Saçlarınız herhangi bir hastalık, düzenli olarak kullandığınız bir ilaç veya yetersiz beslenme nedeniyle yavaş uzuyorsa buna evde hazırlayabileceğiniz maskelerle çözüm bulmanız oldukça zor. Ancak bir hastalıktan şikayetçi değilseniz ve gıdalar yoluyla vücudunuz için gereken vitamin ve mineralleri alıyorsanız bazı kolay maskelerle saçların daha sağlıklı, parlak ve yumuşak uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saçların Uzaması İçin Yumurta Maskesi

Yumurta, bal ve 1 adet muzla hazırlayabileceğiniz bu kolay maskeyi 2 haftada bir kez uygulamanız saçları beslemesi için yeterli olacaktır. Önce muzu bir kasede püre kıvamına gelinceye kadar iyice ezin ve 1 çorba kaşığı bal ve 1 yumurta ekleyerek iyice karıştırın. Kıvamı çok yoğun olursa zeytinyağıyla yumuşatabilirsiniz. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra saç derisi ve köklerinden uçlara kadar her bölgeyi kaplayacak şekilde sürün. Maskenin yaklaşık 90 dakika saçınızda kalması gerektiği için bone takabilir veya havluyla saçlarınızı sarabilirsiniz. Maskeyi çıkarmak için soğuk veya ılık su kullanabilirsiniz. Yumurta saçı beslerken bal nemlendirir ve muz tellerin kalınlaşmasını sağlayıp saça hacim verir.


Saçın Uzaması İçin Soğan Maskesi

Bu maskenin ana amacı saç derisindeki kan dolaşımını arttırarak saç köklerine daha fazla oksijen gitmesini sağlamak, dolayısıyla saçların daha hızlı ve sağlıklı uzayabilmesi için gereken ortamı yaratmaktır. Maskeyi uygulamak için önce bir soğanın suyunu sıkın ve saç derinize masaj yaparak sürün. Bunun üzerine 1-2 yemek kaşığı balla tekrar masaj yapın. Soğan suyunun saç derisi tarafından emilmesi için 30 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Soğan saç köklerini canlandırırken bal saç derisini yumuşatacaktır.

,

Saçların Uzaması İçin Maske İçin 12 Yorum Yapılmış

 1. leyla 20 Ocak 2014 #

  Saçım tez yağlanıyor.

 2. gamze 17 Şubat 2014 #

  Bugün soğan kürünü yapacağım arkadaşımla birlikte sonuç alırsam söylerim hepinize.

 3. fatmanur 11 Mayıs 2014 #

  Arkadaşlar ben soğan kürünü denedim gerçekten de saçlarım yumuşacık parlak oldu ve çok çabuk uzamaya başladı.

  • Serap 22 Haziran 2015 #

   Kokmuyor mu soğan?

  • nagihan 10 Eylül 2015 #

   Ya ben daha denemedim ama deneyeceğim bugün gerçekten çabuk uzuyor mu?

 4. ilayda 31 Ağustos 2014 #

  Soğan maskesini kaç günde bir yapmak gerekiyor.

 5. yalancı yarım 30 Ekim 2014 #

  Saçlarım uzamıyor hem yıpranıyor ve çok kabarıyor.

 6. kadriye 22 Şubat 2015 #

  Arkadaşlar soğan kürünün yan etkisi var mı acaba.

 7. elif 24 Şubat 2015 #

  Ben soğan kürünü denedim saçı yumuşacık yapıyor ve yıkayınca hiç kötü kokmuyor ilk denemeden itibaren sonuç verdi.

 8. gül parin 26 Haziran 2015 #

  Arkadaşlar saçlarım çok kısa ne kullandıysam uzatamadım bir de soğan kürü yapmak istiyorum tarifimi yazarsanız çok sevinirim buradaki balı ve yumurtayı da deniycem ama siz soğan kürü faydalı diyorsunuz bir de onu deniyim ama tarifini yazın lütfen hepinize teşekkür ederim.

  • Fatma 07 Eylül 2015 #

   Soğan suyunu sıkın saçınızın boş yer kalmayacağı şekilde sürün 30 dakika beklet sonra ılık veya soğuk su ile durulayın sonra 1 yemek kaşığı bal sürün ve yeniden durulayın.

 9. muberra 28 Mayıs 2016 #

  Soğan kürünü yapacağım ancak hangi aralıklarda yapmalıyım.

Bir cevap yazın