Sarımsaklı Şampuanlar

Yüzyıllardır çeşitli sağlık sorunlarına karşı geleneksel olarak kullanılan sarımsak son yıllarda saç bakım ürünlerinde de kullanılmaya başlandı. 2. Dünya Savaşı sırasında antibiyotik etkisi ile yaraların tedavisinde kullanılan sarımsak günümüzde saç dökülmesine karşı özel olarak üretilen şampuanların içerisinde yer alıyor. Sarımsağın saça faydası doğal bir parlaklık vermesi, hacmini arttırması, boyadan yıpranan saçları beslemesi. Ayrıca kuru saçları yumuşatırken saç derisinde oluşan kaşıntıları geçirmek için etkili bir çözüm sunuyor.

Saç Dökülmesi ve Sarımsak

Sarımsaklı şampuanlar özellikle saç dökülmesi yaşayanlar için yeni bir umut kaynağı olarak görülmekle birlikte sarımsağın dökülen saçları tekrar çıkarttığı yönündeki bilimsel çalışmaların sayısı oldukça az. Eğer saç dökülmesi genetik nedenlerle değil de saç derisinde bulunan bir bakteri nedeniyle oluşuyorsa sarımsağın antibiyotik etkisiyle bu bakteriler öldürerek saç dökülmesi yavaşlatılabilir.


Sarımsaklı Şampuanın Faydaları

Amerikan yerlileri tarafından dökülen saçları tekrar çıkardığına inanılan sarımsak saç derisine direk masaj yaparak uygulanabilir. Sarımsak saça nasıl sürülür yazımızda sarımsakla yapabileceğiniz saç bakım maskeleri hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca sarımsağın içinde bulunan vitamin ve mineraller, saça faydası hakkında yapılan çalışmalarla ilgili bilgileri sarımsak saç uzatır mı yazımızda yer alıyor.

Sarımsaklı şampuanlar saç tellerini kalınlaştırarak saçların hacim kazanmasına yardımcı olabilir. Kimyasal perma, boya sonrasında yıpranan saçlara parlaklık verir ve saç köklerini güçlendirir. Saçı yumuşatıp güçlendirerek uçlardaki kırıkların artmasını engeller ve saç teli üzerinde bulunan koruyucu tabakayı destekler. Sarımsaklı şampuanla saç derinize masaj yaparak saç derisini yumuşatabilir, kaşıntı gibi cilt sorunlarını hafifletebilirsiniz.

Sarımsaklı Şampuan Markaları

Kozmetik mağazalarda ve süpermarketlerde pek çok markanın sarımsaklı şampuan ürünlerini bulabilirsiniz. Bu sayfada bunlardan bir kaçına yer vereceğim ancak şampuanların tanıtım yazıları üretimini yapan firmalardan derlenmiştir ve benim tarafımdan denenmemiştir. Dolayısıyla faydaları veya zararları konusunda net bir bilgi veremeyeceğim. Artık şampuanı alıp denemek size kalmış.

Garlex Sarımsaklı Şampuan: %100 kokusuz garantisiyle satılan Garlex Sarımsaklı şampuan saçları ve saç derisini derinlemesine temizlerken saç uzamasını teşvik ediyor ve saç köklerini güçlendirerek hava almasını sağlıyor.

Zivagus Sarımsaklı Şampuan: Saç dökülmesine bitkisel çözüm sloganıyla pazarlanan Zivagus Şampuan potasyum, kalsiyum gibi minerallerin yanı sıra C vitamini, B vitaminleri, fosfor ve selenyum içeriyor.

Leafaction Sarımsak Şampuanı: Şampuan içerdiği doğal ve bitkisel formülle saçların sağlıklı uzamasına yardımcı oluyor ve saç dökülmesini yavaşlatıyor. Sarımsak kokusundan arındırılmış formülüyle, daha canlı, daha parlak ve sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlıyor.

,

Sarımsaklı Şampuanlar İçin 4 Yorum Yapılmış

 1. hakan 10 Eylül 2012 #

  Ben Garlex kullandım olan saçımı da döktü…. Her tarafı yalan.

  • recep 04 Nisan 2016 #

   Ben çok memnun kaldım. Yanlış kullanmış olabilirsiniz.

 2. ibrahim 27 Eylül 2015 #

  Ben 6 aydır sarımsaklı şampuan kullanıyorum gayet memnunum.

 3. metahan ciftci 05 Şubat 2016 #

  1 aydır zigavus sarımsaklı şampuan kulanıyorum…sabah kalktğımda yastığımda çoook saç oluyordu buda canımı sıkıyordu..şimdi baya bi azalma var umarım yakında tamamen biter.

Bir cevap yazın