Soya Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Soya yağı, aynı zeytinyağında olduğu gibi saç bakımı için yapılan doğal yağ maskelerinde taşıyıcı yağ olarak kullanılabilir. Saç uzamasını teşvik eder, saçları güçlendirir ve doğal parlaklık verir. Lavanta, biberiye, limon yağı gibi uçucu yağlar ile karıştırılarak saç ve saç derisine sürüldüğünde kısa sürede saç derisini yumuşatır ve saçların daha kolay şekil almasını sağlar.

Soya Yağıyla Saç Bakımı

Saç derisindeki aşırı kuruluğu almak için zeytinyağına alternatif olarak soya yağını kullanabilirsiniz. Tek başına kullanıldıklarında ciltte tahrişe yol açabilecek uçucu yağlar soya yağı ile inceltilebilir. Yarım fincan soya yağına seçtiğiniz esansiyel yağdan ya da yağlardan bir kaç damla ekleyip saç derinize masaj yaparak uygulayın. Güzel koku veren ve saç derisini canlandıran lavanta, saç derisindeki hastalıkların tedavisine yardımcı limon, kan dolaşımını arttırarak kökleri güçlendiren biberiye yağını kullanabilirsiniz.


Soya Yağının Saça Ne Gibi Faydası Var?

Soya yağı çoğu yağlar gibi nemlendirici özelliğe sahip doğal bir yağdır. Yıpranmış ve kuruyan saçlara bakım yapmak için haftada bir saç derinize ve saçlarınıza sürebilirsiniz. Kozmetik saç bakım ürünlerinde sıkça kullanılan soya yağı saç köklerini güçlendirerek koparak dökülmeleri azaltır. Kökleri güçlendirme özelliği saçların daha sağlıklı uzamasına etki eder. Yoğunluğu zeytinyağına göre daha az olduğunda gözenekleri tıkamaz, daha kolay durulanabilir.

,

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın