Uzun Saçlar İçin Okul Modelleri

Uzun saçlara her gün şekil vermek ve özellikle bu modellerin birbirinden farklı olması neredeyse mümkün değil. Okula giderken sık sık yapılması zor modeller yerine doğru bir saç kesimi belirleyerek kolay yapılabilen ve farklı görünen saçlar elde edebilirsiniz. Pratik modeller için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta düzenli olarak saç bakımı yaparak saçlarınızın yumuşak olmasını sağlamak ve kırıkları 6-7 haftada bir aldırmak. Eğer saçlarınız çok kurursa ve kırıklarınız fazlaysa şekil vermek zorlaşır. Bu yazıda uzun saçlar için yapılması kolay okul modellerini bir araya toplamaya çalıştım.

Uzun Saçlar İçin Pratik Modeller

French twist, dağınız atkuyruğu ve yanda toplanan saç modellerinin nasıl yapıldığını bu videoda bulabilirsiniz.


Aşağıdaki videoda gösterilen modeller biraz iddialı ancak saç maşası kullanmadan yapabileceğiniz uzun saçlar için bazı model fikirleri alabilirsiniz.

Bu videoda 5-6 dakikada yapabileceğiniz şık saç modellerini izleyebilirsiniz. Modeller için sadece saç spreyi ve tarak yeterli.

Uzun saçlar için okula giderken kısa sürede yapılabilecek 4 farklı modelin yapılışlarını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz. Modeller videoda 3-4 dakikada kolayca yapılıyor ancak bence bu modelleri bu kadar kısa sürede yapabilmek için el alışkanlığı gerekiyor.

Sonuç olarak videolarda gösterilen bazı modeller daha önce yapıldığı için, sanki yapımı çok kolaymış gibi görünebilir ancak bu kadar kısa sürede yapılabilmesinin esas nedeni bir kaç kez bu modelleri kullanmaktır. Videolarda yapmakta zorlandığınız modelleri evde vaktiniz olduğunda deneyerek el alışkanlığı kazanabilir ve okula giderken fazla vakit kaybetmeden hazırlanabilirsiniz.

Bu yazıyla ilgili henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın