Uzun Saçlar İçin Örgü Modelleri

Uzun saçlarınız varsa ve doğru örgü modelini kullanırsanız her ortama uygun bir saç modeli elde edebilirsiniz. Üstelik örgü modelleri açık saçlar gibi gün içinde tekrar tekrar bakım gerektirmez ve sabah verdiğiniz şekli akşama kadar korur. Bu sayfada uzun saçlar için farklı örgü modellerinin yapılışlarının gösterildiği bazı videoları bir araya toplamaya çalıştım.

Farklı Örgü Modelleri

Aşağıdaki videoda uzun ve orta uzunlukta saçlar için uygun yanda toplanan Fransız örgüsü, örgülü yan topuz ve örgülü atkuyruğu gibi farklı saç modellerini bulabilirsiniz.


Bu videoda şelale modelinin nasıl yapılacağı gösteriliyor. Modeli daha kısa sürede yapmak için annenizden veya arkadaşınızdan yardım almanızı öneririm.

Oldukça farklı bir örgü modeli olan “Hollanda çiçeği örgüsü”nün nasıl yapıldığını aşağıdaki videoda görebilirsiniz. Modeli yapmak belki biraz el tutuyor ancak sonuçta elde edilen saç şekli epey farklı ve şık.

Özel günlerde kullanabileceğiniz burgulu zig-zag modelinin yapılışını bu videoda izleyebilirsiniz.

Yarım balıksırtı örgüyle yapılmış farklı bir atkuyruğu, örgülü tam topuz modellerinin nasıl yapıldığını bu videoda izleyebilirsiniz.

Aşağıdaki videoda üstte toplanan örgülü dağınık topuz ve yandan sarkan 4 tutamlı örgü modeli gösteriliyor.

Örgü içinde örgü kullanılarak hazırlanmış, 4 tutamlı örgü modelinin hazırlanışını bu videoda izleyebilirsiniz.

Sonuç olarak uzun saçlar için kullanacağınız örgü modellerini bir kaç deneme yanılmayla kendiniz de bulabilirsiniz. Ancak saçlarınızın kolay şekil alabilmesi ve örgünün istediğiniz gibi şık görünmesi için düzenli olarak saç bakımı yapmayı ihmal etmeyin.

,

Uzun Saçlar İçin Örgü Modelleri İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. edanur 06 Ocak 2014 #

    Çok güzeller.

Bir cevap yazın